O Nas

News: 90s Festival 2019 wraca do Bielska-Białej

blog single post
Bielsko-Biała

90s Festival 2019 wraca do Bielska-Białej

90 Festival, wielkie święto muzyki dance z lat 90, wraca do Bielska-Białej po dwóch latach przerwy. Jak poinformowali organizatorzy impreza odbędzie się w Bielsku-Białej na Stadionie Miejskim 20 lipca 2019 roku. Wystąpią m.in Fun Factory, Dr Alban oraz Masterboy & Beatrix Delgado.

90 Festival wraca do Bielska-Białej po dwóch latach przerwy! Informację tę podali w środę 23 stycznia organizatorzy tego wydarzenia.

- Dzięki staraniom prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego widzimy się w Bielsku Białej. Już 20 lipca 2019 roku zapraszamy na Stadion Miejski, gdzie po raz pierwszy w historii zabrzmią dźwięki inne, niż kopanie piłki - napisali organizatorzy na facebookowym profilu 90'Festival.

Będzie to pierwszy koncert na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej., Wystąpią w nim m.in. Masterboy & Beatrix Delgado, Brooklyn Bounce, Dr Alban, Fun Factory, Captain Jack oraz DJ MARCO. Bilety są już w sprzedaży.

90s Festival w Bielsku-Białej pojawił się w 2014 roku. Na pierwszej edycji tego wydarzenia zjawiło się ok. 18 tys. widzów z różnych stron Polski i zagranicy. Na terenach ZIAD obok hali pod Dębowcem wystąpili wtedy Fun Factory, Mr. President, Alexia, Vengaboys, 2 Brothers on the 4th Floor i Dr. Alban. Tak ogromne zainteresowanie wydarzeniem sprawiło, że w kolejnych latach 90'Festiwal został podzielony na dwa dni. W 2015 roku pierwszego dnia zagralli Corona, Beatrix Delgado, Haddaway, Coolio, Dune i DJ Quicksilver, a kolejnego m.in. 2 Unlimited, Culture Beat i Loona.


W 2016 roku w Bielsku-Białej na 90'Festival wystąpili m.in. Scooter, Stachursky, Twenty 4 Seven, Ice MC, Activate, Mark'Oh, DJ Quicksilver.
Jednak w 2017 roku organizatorzy poinformowali, że przenoszą imprezę do Katowic. Ewa Patelska z Extomusic Event Agency, organizatora 90’ Festivalu wyjaśniała wtedy, że zdecydowały względy logistyczne.

– Próbowaliśmy różnych wariantów, by w Bielsku-Białej pozostać, ponieważ festiwal zakorzenił się w tym mieście. Ale miejsce, w którym dotychczas odbywał się festiwal, nie pozwalało nam na przyjęcie większej liczby uczestników. Nie tyle ze względu na powierzchnię, ale infrastrukturę towarzyszącą – podkreślała.

Tłumaczyła, że na festiwal zaczęli przyjeżdżać ludzie z różnych stron Polski i zagranicy, zaś baza noclegowa w Bielsku-Białej jest ograniczona, co powodowało, że wiele osób z takiego przyjazdu musiało zrezygnować. Zwracała też uwagę, że Dolina Trzech Stawów w Katowicach jest lepiej skomunikowana.

Co ciekawe, przed czwartą edycją 90'Festivalu organizatorzy starali się, by odbył się on na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Pomysł spotkał się jednak z odmową prezydenta. To też przechyliło szalę na korzyść Katowic. Zmiana na fotelu prezydenckim w Bielsku-Białej najwyraźniej spowodowała, że Ratusz przychylniej spojrzał na tę imprezę, która ściągała do Bielska-Białej tysiące fanów muzyki eurodance.

Komentarze z Facebooka: